Pierwsza wizyta

Pierwsze spotkanie ze mną może być stresujące i wywoływać w Tobie różne emocje, szczególnie, jeśli będzie to Twoja pierwsza wizyta u psychologa. To naturalne, że znajdując się w nowej sytuacji, odczuwamy niepokój, a czasem lęk, nie wiedząc, czego możemy się spodziewać. Przedstawiając mi swój problem, możesz odczuwać wstyd, skrępowanie i strach przed oceną i niezrozumieniem.  

Zanim się ze mną spotkasz musisz wiedzieć, że do ludzkich problemów podchodzę z dużą otwartością, zrozumieniem i empatią. Jestem po to, aby Ci pomóc i ukierunkować w rozwoju, a nie dokonywać ocen i bagatelizować Twoje sprawy. Każdy problem jest mierzalny w kategoriach subiektywnych i nie powinien podlegać ocenie. Na spotkaniu ze mną przedstawisz go w taki sposób, abyś czuł/czuła się w tej sytuacji jak najbardziej komfortowo. Natomiast moim zadaniem będzie słuchać Cię uważnie. Czasem będę zadawała pytania, aby móc lepiej zrozumieć Twoje emocje i sytuację, w jakiej się znajdujesz. Rozmowa będzie kilkuetapowa, a po każdej części będę krótko podsumowywała, to, co do tego momentu usłyszałam, aby mieć pewność, że dobrze Cię zrozumiałam. Będzie to niezbędne do określenia celu naszych kolejnych spotkań i rodzaju wsparcia, jakim Cię otoczę, jeśli podejmiemy wspólną decyzję o dalszej współpracy. Pod koniec spotkania określę schemat wspólnej pracy, który będzie odpowiednio i właściwie dobrany do Twoich potrzeb, aby udzielić Ci wsparcia i rozwiązać problem w możliwie krótkim czasie. 

Podczas pierwszej wizyty nie tylko ja Ciebie poznaję, ale również Ty mnie, gdyż to Ty wybierasz psychologa, a nie psycholog Ciebie. Pamiętaj, że bardzo ważne jest, że osoba, która z Tobą będzie pracowała, musi Ci całkowicie odpowiadać. Ważne jest, aby w tej relacji dwie strony czuły się ze sobą komfortowo i dobrze. Tylko wtedy wspólna praca będzie wymierna, a problem rozwiązany. 

Jeśli zgłaszasz się do mnie z problemem dziecka, na pierwszej wizycie spotykam się tylko z Tobą. W miarę możliwości, na pierwszym spotkaniu powinien być drugi rodzic, ale na tym etapie obecność obojga opiekunów nie jest przeze mnie wymagana. Jeżeli po spotkaniu uznasz, że chcesz, abym pomogła Twojemu dziecku, to ważne, abyś swoją pociechę odpowiednio przygotował/a na wizytę w moim gabinecie. Ułatwi to nam nawiązanie kontaktu i budowanie relacji z dzieckiem, co jest niezbędne, abym mogła mu pomóc. Na pierwszą wizytę dotyczącą dziecka zabierz ze sobą dokumentację psychologiczną, jeśli dziecko korzystało wcześniej z jakiejkolwiek formy pomocy psychologicznej. Pozwoli mi to bliżej poznać Twoją pociechę. 

Jeśli zgłaszasz się do mnie z problemem w związku, na pierwszej wizycie spotkam się z Tobą i z Twoim partnerem. Będzie to dla mnie ważne, abyście byli oboje i każdy z was opowiedział mi o problemach w partnerstwie ze swojej perspektywy widzenia ich. Będę pytała również o uczucia i oczekiwania oraz nastawienie do partnera i relacji. Druga strona będzie miała możliwość wypowiedzenia się na ten sam temat.

Moim celem podczas pierwszego spotkania będzie dokonanie oceny motywacji i zaangażowania w poprawę stosunków partnerskich i chęć pracy nad związkiem. Już podczas pierwszej wizyty odpowiem, czy jestem w stanie Wam pomóc, oraz ewentualnie zaproponować plan mojej pracy, abyście mogli rozwiązać swoje problemy, i aby pomóc Wam przywrócić intymność, stabilność i bliskość emocjonalną w związku. 

Skontaktuj się

Skorzystaj z mojej pomocy i zażegnaj swoje prolemy.

Formularz Kontaktowy

Masz pytania?

Skontaktuj się ze mną!

Media społecznościowe